Investice do podílových fondů

Proč investovat do podílových fondů?

Mnoho lidí už někdy uvažovalo nad tím, jaké by to bylo vlastnit podíl v Coca-Cole, Microsoftu, HSBC, Hewlett-Packard, ale i ČEZu, Škodě Auto, a dalších. Pro 99 % lidí jsou však ceny těchto akcií nedosažitelné. Pokud ovšem nevyužijí otevřených podílových fondů, které využívají principu tzv. kolektivního investování. Navíc poskytují výhodu diverzifikace, kdy fondy nakupují akcie mnoha firem a snižují tak riziko ztrát.

Méně rizika

Možná Vás napadne, že akcie nejsou nic pro Vás a nechcete podstupovat takové riziko. Potom pro Vás fondy nabízejí dluhopisové fondy, které jsou tvořeny převážně ze státních a korporátních dluhopisů. Nabízejí sice potenciál nižšího zhodnocení, ale poskytují větší jistotu.
Výhodou podílových fondů je i dobrá likvidita prostředků, kdy budete mít peníze na účtu do 30ti pracovních dnů. Další výhodou je osvobození výnosů od daně v případě splnění „6ti měsíčního daňového testu“. Držíte-li tedy svůj podíl déle než půl roku, nebudete platit žádnou daň ze zhodnocení zainvestovaných peněžních prostředků.

Vytvoříme investiční plán na míru

Investování rozhodně není otázkou on-line obchodů zejména pro začátečníky. Důležité je probrat s odborníkem míru rizika, které chcete podstoupit, kolik peněz chcete takto zhodnocovat a jakou přibližnou dobu chcete mít finance uloženy ke zhodnocení.
K předběžnému doporučení využijte prosím náš investiční dotazník, na základě kterého Vám sdělíme Váš rizikový profil a doporučíme některé z fondů, které by mohly odpovídat Vašim požadavkům. Nicméně toto doporučení je skutečně pouze předběžné a ke kvalitnímu uložení prostředků doporučujeme využít osobní schůzky s investičním specialistou.


Investiční dotazník